spravy.sk spravy.sk

Ricciardo pozabudol na topánkový rituál. Napravil to až mimo pódia
zdroj: TASR-AP

Ricciardo pozabudol na topánkový rituál. Napravil to až mimo pódia

Daniel Ricciardo bol počas svojich čias v Red Bulle Racing známy aj svojim netradičným rituálom. Ak sa mu podarilo dostať na pódium, servíroval si šampanské do topánky.

Keď však teraz vybojoval svoje prvé pódium s Renaultom, nič také sa na pódiu neudialo. Ako neskôr priznal, po dvoch rokoch na to celkom pozabudol a rozhodol sa to napraviť dodatočne. 

"Páni, ja som na to naozaj úplne zabudol," pousmial sa Austrálčan, ktorý oslávil svoje prvé pódium od Monaka 2018. "Poviem vám, tentoraz to bolo celé nejaké iné. Keď na mňa striekal Max šampanské, tak som pocítil silný chlad. Fľaše so šampanským predtým nezvykli chladiť a zvyklo byť celkom teplé. Teraz bolo ľadové. Možno to však spôsobilo iba chladné počasie. Trochu ma teda šokoval ten chlad."

Piť ľadové šampanské z topánky by asi v nedeľňajšom chlade na Nurburgringu nebolo veľmi príjemné. Ricciardo to však napravil v rámci osobnej oslavy. 

"Lepšie neskoro, ako vôbec," pousmial sa pretekár Renaultu a do topánky si naservíroval náhradné šampanské.

Jeho dobrú náladu podporilo aj víťazstvo v stávke so šéfom tímu Cyrilom Abiteboulom. Ten si teraz musí nechať urobiť tetovanie.

"Určite k tomu dôjde," ubezpečil Ricciardo. "Niečo mu vymyslíme, ale keďže sa nám to podarilo v Nemecku, pôjde podľa všetkého o nejaký motív spojený s touto krajinou."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac