spravy.sk spravy.sk

Teraz mám už dve prilby Michaela - teší sa Hamilton
zdroj: TASR-AP

Teraz mám už dve prilby Michaela - teší sa Hamilton

Lewis Hamilton vyrovnal na Nurburgringu historický rekord Michaela Schumachera v počte víťazstiev a špeciálnou odmenou za 91. triumf kariéry bola prilba nemeckej legendy, ktorú mu odovzdal po pretekoch jeho syn Mick.

Ako však šesťnásobný majster sveta prezradil, jednu Schumacherovu prilbu už doma má a venoval mu ju priamo Michael. 

"Áno, ja už doma jednu prilbu od Michaela mám. Išlo o špeciálny moment z VC Abu Zabí 2012," pripomenul Hamilton. "Po pretekoch som vtedy zašiel do motorhomu Mercedesu a stretol som sa tam s Michaelom. Následne sme si vymenili prilby. Išlo o moment, na ktorý nikdy nezabudnem. Vyrastal som totiž sledovaním tejto legendy. Bolo teda úžasné môcť si vymeniť prilby. Ide totiž o najvyšší prejav rešpektu, ktorý si navzájom prejavíte."

"Teraz ma rovnakým spôsobom poctil jeho syn. Som tým naozaj poctený. Viem, že ide o veľmi nádejný talent a Michael z neho vychoval výborného človeka. Teším sa na sledovanie Mickovej kariéry," pokračoval Brit.

"Ešte raz teda zdôrazním - som naozaj poctený tým, že mám v obývačke hneď dve prilby Michaela Schumachera."

Na margo samotného vyrovnania rekordu Hamilton pridal. 

"Chvíľu mi potrvá, kým si to všetko uvedomím a vstrebám to. Všetci sme sledovali tie veľké víťazstvá Michaela a nedokázal som si predstaviť, že by ho mohol niekto vyrovnať. A už vôbec som si nemyslel, že to dokážem ja. Som preto naozaj hrdý a poctený tým, že môžem venovať tento rekord Mercedesu. Verím, že postupne spoločne pokoríme aj ďalšie rekordy." 

"Verím, že vedia, že pre nich predstavujem dobrú investíciu," dodal s úsmevom narážajúc na rokovania o novom kontrakte.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac