spravy.sk spravy.sk

Marko: Kimiho kolegom bude Mick
zdroj:

Marko: Kimiho kolegom bude Mick

Podľa poradcu Red Bullu Helmuta Marka budú pilotmi tímu Alfa Romeo v sezóne 2021 Kimi Räikkonen a Mick Schumacher.

Táto informácie nie je šokujúca a španielske médiá avizovali potvrdenie fínsko-nemeckého páru už pred VC Eifelu. K tomu nateraz nedošlo, no všetky indície nasvedčujú zaujímavej kombinácii skúseností a mladosti.

"Vidíme situáciu na trhu s pilotmi. Z toho čo viem ja, budú v Alfe o rok Kimi Räikkonen a Mick Schumacher," prezradil Marko. "Podľa mňa je to excelentná kombinácia. Mick začal v každej zo svojich juniorských kategórií solídne a počas druhého roka už jazdil v špičkovej forme. Očakávam, že podobné to bude aj v F1."

Syn Michaela Schumachera mal absolvovať na Nurburgringu piatkový voľný tréning, ktorý však zmarilo zlé počasie. Do akcie sa však mohol dostať aj počas pretekov. Prvý test Antonia Giovinazziho bol totiž nejasný.

"Giovinazzi mal rovnako nejasný prvý test ako Albon. Mick bol teda možno veľmi blízko ku svojej súťažnej premiére v F1," skonštatoval Helmut Marko. 

Schumacher by sa však mal dočkať už v nasledujúcej sezóne. Jeho kolegom by mal byť skúsený Kimi Räikkonen, no on sám to nateraz nepotvrdil.

"Nič ešte nie je rozhodnuté. Uvidíme. Samozrejme, s tímom sme už o pokračovaní rokovali. Rozhodnúť sa musím ja a ja som sa ešte nerozhodol. Nie je pravda, že by som už niečo podpísal. Nič som nepodpísal minulý mesiac, minulý týždeň a ani dnes. Počkajme si," vyslovil sa Räikkonen.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Alfa Romeo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac