spravy.sk spravy.sk

Ferrari avizuje po ďalších podpriemerných pretekoch novinky pre Algarve
zdroj: TASR-AP

Ferrari avizuje po ďalších podpriemerných pretekoch novinky pre Algarve

Tím Scuderia Ferrari opustil Nemecko s ďalším podpriemerným výsledkom. Charles Leclerc skončil siedmy a Sebastian Vettel jedenásty. Domáci pretekár nebodoval a nestačil ani na Antonia Giovinazziho z Alfy Romeo.

Monopost SF1000 ukázal solídnu rýchlosť v kvalifikácii, no v pretekoch to už také ružové nebolo. Predovšetkým Charles sa na mäkkej zmesi očividne trápil. 

"Siedme miesto bolo bohužiaľ najlepším, čo som mohol dosiahnuť. Na mäkkej zmesi som sa trápil od začiatku a to ovplyvnilo celé moje preteky. Gumy sa drobili a bol som preto pomalý. Stratil som niekoľko pozícií a vyskúšali sme preto taktiku dvoch zastávok. To bolo určite správne," rozhovoril sa Leclerc. "Na strednej zmesi to bolo celkom fajn a potom som predviedol pár predbiehacích manévrov. To vždy poteší. Po safety car sme však reštartovali na studených a starých pneumatikách. Aj napriek tomu som to zvládol celkom dobre. Ak to mám zhodnotiť celkovo, tak v posledných týždňoch sme určite pokročili. Ešte nie sme tam, kde by sme by chceli, ale každý malý krok správnym smerom je pozitívny."

Sebastian Vettel doplatil na šmyk počas pokusu o predbehnutie Giovinazziho. 

"Rád by som získal nejaké body, ale po celý čas som sa trápil s pneumatikami. Štart pretekov nebol zlý. Bol som na stredne mäkkej zmesi a stratil som iba jedinú pozíciu, keď ma predbehol Giovinazzi. Akonáhle sa pneumatiky zahriali, začal som na neho tlačiť. Nevedel som ho však predbehnúť. Možno som riskoval až priveľmi a poškodil som si gumy. Potom som musel do boxov a bolo ťažké prebojovať sa späť. Po výjazde safety car som veril v zisk bodov. Zabojoval som s Magnussenom a snažil som sa predbehnúť aj Giovinazziho. Bohužiaľ to už nevyšlo. Celkovo to bol veľmi ťažký deň," pridal Vettel.

Sebastian Vettel
TASR-AP


Aj šéf tímu Mattio Binotto ohodnotil preteky na Nurburgringu ako veľmi náročné.

"Problémom bolo dostať pneumatiky do správnej prevádzkovej teploty. Hlavne Charles sa s tým trápil. Po dobrom štarte sa mu gumy veľmi drobili a nemohol preto tlačiť podľa svojich predstáv. Aj preto sme ho povolali do boxov skôr, ako sme pôvodne plánovali. Okamžite sme mu zmenili taktiku. V závere sme využili výjazd bezpečnostného auta a nechali sme ho na strednej zmesi. To bolo určite správne rozhodnutie," rozhovoril sa Binotto.

"Čo sa týka Sebastiana, tak skorý šmyk ovplyvnil jeho preteky a potom to už mal ťažké. V závere jazdil na mäkkých gumách, ale na body to nestačilo."

"Samozrejme, že s takýmto výsledkom nie sme spokojní. Pokračujeme však v poctivej práci a snažíme sa zlepšiť výkon. V kvalifikácii sme videli náznaky zlepšenia a nové diely ukázali správnosť nášho smerovania. Obzvlášť s výhľadom na rok 2021. Ďalšie novinky by sme mali predstaviť počas ďalších pretekov v Portimau," dodal šéf tímu Ferrari.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac