spravy.sk spravy.sk

Alonso si vyskúšal jazdu s Renaultom: Auto je momentálne lepšie ako ja
zdroj:

Alonso si vyskúšal jazdu s Renaultom: Auto je momentálne lepšie ako ja

Fernando Alonso urobil ďalší dôležitý krok smerom k svojmu návratu do F1. V rámci filmovacieho dňa si na okruhu v Barcelone zajazdil prvýkrát v kokpite Renault R.S. 20.

Podľa 39-ročného Španiela išlo o skvelú skúsenosť, ktorá mu pomôže v rámci aklimatizácie na súčasné monoposty F1. Majster sveta z rokov 2005 a 2006 nahradí v Renaulte po tejto sezóne Daniela Ricciarda.

"V Barcelone to bol výborný deň a ja som si to užil," vyslovil sa Alonso, ktorý pretekal v F1  naposledy v rokoch 2015 až 2018. "Najazdil som iba sto kilometrov, ale bolo to veľmi špeciálne. Opäť som okúsil rýchlosť auta F1 a mohol som spolupracovať s tímom."

"Moje dojmy sú pozitívne a ak mám byť úprimný, tak momentálne je výkon auta vyšší ako môj. Zatiaľ som nevedel vyťažiť z potenciálu auta maximum. Po takej dlhej pauze to nebolo ľahké. Zlepšoval som sa však každým kolom a snažil som sa dodať inžinierom kvalitné informácie."

"Keďže išlo o filmovací deň, na aute som mal viaceré kamery a hore lietali drony. V každom prípade môžem povedať, že toto auto má potenciál. Videli sme to aj počas posledného víkendu. Stále sa však dá zlepšovať a to je našim spoločným cieľom," pokračoval Alonso.

Po dlhšej pauze od súťaženia dostalo zabrať aj jeho telo. "Krk je v pohode, ale zajtra určite pocítim nejaké bolesti. Určite mám na čom pracovať. Predtým som naposledy jazdil na Dakare a v auguste v IndyCar. Teraz to bola F1 a určite je to skok. S takýmito autami však jazdím celý život a v tomto smere to teda bolo prirodzené. Po osemnástich rokoch v F1 to nemôžete stratiť. Iste, sem tam netrafíte brzdný bod, pretože v tomto aute sa približujú zákruty nesmierne rýchlo. Musím si trochu zvyknúť na rýchlosť v zákrutách a podobne, ale to všetko je súčasť procesu. Nie je to až taký šok, ako keď som vymenil F1 za Dakar či Indy," dodal Fernando Alonso.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Fernando Alonso

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac