spravy.sk spravy.sk

Bottas verí, že je rovnako dobrý ako Hamilton
zdroj: TASR-AP

Bottas verí, že je rovnako dobrý ako Hamilton

Valtteri Bottas podľa všetkého ani tento rok nezastaví svojho kolegu Lewisa Hamiltona na ceste za ďalším majstrovským titulom. Fín však nestráca vieru vo vlastné kvality.

Bottas už po Nurburgringu stráca 69 bodov a toto číslo hovorí jasnou rečou. Valtteri síce dokáže víťaziť vo voľných tréningoch, no v pretekoch ťahá za kratší koniec povrazu.

"Samozrejme, že verím vo svoje kvality. Verím, že som rovnako dobrý ako on a verím, že ho môžem zdolať. Sú dni, kedy je lepší on a ak si porovnáme naše spoločné roky v Mercedese, tak je na tom určite lepšie ako ja," vyslovil sa Bottas.

"Ja však nerobím politiku. Milujem súťaženie a milujem jazdu v aute F1. Mám rád férové súťaženie a to je to, čo som vždy robil. A na tom sa nič nezmení."

Fín poznamenal, že so svojimi tohtoročnými výkonmi je spokojný. A to aj napriek tomu, že zatiaľ čo on vyhral dvakrát, Hamilton má už sedem triumfov.

"So svojimi výkonmi som spokojný. Obzvlášť, ak to porovnám s predošlými rokmi. Moja súťažná rýchlosť sa určite zlepšila. Je to len o malých detailoch. Celkový výkon je však pozitívny,"
zhodnotila sa dvojka Mercedesu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac