spravy.sk spravy.sk

Body z Nurburgringu Grosjeana nezachránia, Francúz sa asi poberie k Peugeotu
zdroj: TASR-AP

Body z Nurburgringu Grosjeana nezachránia, Francúz sa asi poberie k Peugeotu

Romain Grosjean získal počas VC Eifelu prvé dva body sezóny, no šéf tímu Haas Gunther Steiner mu vyslal jasný odkaz - jeden dobrý výsledok ti miesto v tíme nezachráni.

Steiner už dal svojmu pretekárovi jasne najavo, že pre rok 2021 si môže hľadať nové pôsobisko. Francúz na to zareagoval kvalitným výkonom a na Nurburgringu skončil deviaty. Pre Haas išlo iba o druhý bodovaný výsledok sezóny.

"Nemôžeme sa rozhodovať na základe emócií po jedných pretekoch," potvrdil Steiner skalopevnosť svojho rozhodnutia. "Tak ako som povedal predtým, naše rozhodnutie má dlhodobý charakter. V tomto smere som veľmi stabilný a nemením názor. Potrebujeme konať tak, aby sme zabezpečili pre náš tím čo možno najlepších pilotov pre dva, tri až štyri roky."

V súvislosti s Haasom sa najčastejšie spomína Sergio Perez. Ten sa musí pobrať z Racing Point, kde ho nahradí Sebastian Vettel. Možnosťou je však aj Rus Nikita Mazepin, ktorého otec by mohol byť novým investorom tímu.

Podľa iných správ vytvoria novú dvojicu Mazepin spoločne s Callumom Ilottom. Grosjean by mal naopak F1 opustiť a jeho budúcnosťou má byť súťaženie vo vytrvalostných pretekoch vo farbách Peugeotu.

"Môžem potvrdiť, že sme v kontakte a ide o projekt, ktorý ma z pohľadu budúcnosti zaujíma," potvrdil Grosjean. "Je to séria francúzskeho výrobcu a ide o jedny z najlepších pretekov sveta. Je to teda pekný projekt. Mám informácie, že svoj vstup plánujú aj iní výrobcovia a vytrvalostné preteky čaká nová zlatá éra. Toyota odvádza skvelú prácu, ale povedzme si úprimne - ak sledujeme 24 hodín v Le Mans, tak sledujeme súboj veľkej a malej sestry. To nie je veľmi vzrušujúce. Prichádza však Peugeot a aj iní výrobcovia. Potom to môže byť opäť zaujímavé."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac