spravy.sk spravy.sk

Bottasovi hrozí penalizácia, v Mercedese veria, že sa jej vyhnú
zdroj: TASR-AP

Bottasovi hrozí penalizácia, v Mercedese veria, že sa jej vyhnú

Mercedes verí, že rozhodnutie stiahnuť Valtteriho Bottasa z VC Eifelu, ochráni fínskeho pilota od prípadnej penalizácie za motor.

Bottas si po zisku víťazstva v Soči vybojoval na Nurburgringu pole position. Počas pretekov sa však objavil problém s rekuperačným systémom motora a Valtteri skončil predčasne.

"Valtteri sa začal sťažovať na výraznú stratu sily motora," hovorí hlavný stratég tímu Mercedes James Vowles. "Z dát jeho motora sme videli, že v tomto prípade nepracoval korektne hybridný element pohonnej jednotky. Ten produkuje elektrickú energiu, ale zároveň aj kontrolu turba."

"Snažili sme sa to reštartovať a oživiť správnu činnosť systémov. Valtteri tak urobil cez volant a existovala šanca na reštart hybridného systému. Keď to však nevyšlo a táto možnosť zlyhala, rozhodli sme sa ho stiahnuť do boxov a zastaviť."

Mercedes v garáži pochopil, že ide o vážnejšiu poruchu, ktorá si vyžiada výmenu niektorých častí motora. Bottasovi tak hrozí penalizácia v podobe straty pozície na štartovom rošte.

"Nešlo o poruchu hardware, ale elektroniky. Ak by sme nezastavili, tak by boli škody ešte väčšie. Veríme však, že keďže Valtteri do cieľa nedošiel, dokáže sa vyhnúť penalizácii," uviedol Vowles. Mercedes teda plánuje pokračovať s rovnakým motorom, no vymení v ňom elektronické časti. "V Portimao to všetko dôkladne preveríme a otestujeme systémy. Veríme však, že táto porucha nebude pretavená do penalizácie."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac