spravy.sk spravy.sk

Mercedes už zastavil vývoj auta pre tohtoročnú sezónu
zdroj: TASR-AP

Mercedes už zastavil vývoj auta pre tohtoročnú sezónu

Boss tímu Mercedes Toto Wolff prezradil, že jeho tímu už pred časom pozastavil vývoj auta W11 pre tohtoročnú sezónu.

 Strieborné šípy si aj napriek tomu udržiavajú technickú prevahu a v roku 2020 vyhrali deväť z jedenástich pretekov. Všetko nasvedčuje tomu, že aj siedmy rok v rade získajú Pohár konštruktérov i jazdecký titul. Red Bull sa síce pomaličky pripravuje, no jednotka je nateraz stále jasná.

"S prípravou updatov pre túto sezónu sme už skončili pred istým časom. Takto sme to robili aj v minulosti," uviedol Wolff. 

Mercedesu takýto prístup umožnil priaznivý vývoj v šampionáte. 

"Našu pozornosť sme už z pohľadu vývoja preorientovali na budúci rok. Opäť nás čakajú isté zmeny v pravidlách a v tomto smere konáme rovnako už niekoľko rokov. V tejto fáze sezóny sa už venujeme autu pre tú budúcu."

"Aj preto sme postupne očakávali približovanie konkurentov. Vždy sme mali veľmi silný štart a od strednej časti sezóny sa to vyrovnávalo," pokračoval šéf Mercedesu.

Pomalá redukcia náskoku však nemecký tím trápiť nemusí. Jeho auto je stále najrýchlejšie a náskok v celkovom poradí je už obrovský.

"Musíme však priznať, že v Red Bulle momentálne vyvíjajú rýchlejšie," upozornil Andrew Shovlin. "Progresívne napredujú, ale niečo podobné sme videli aj počas predošlých rokov. Nespomínam si na sezónu, na konci ktorej by to s nimi nebolo vyrovnané. Ak bude tento trend pokračovať, tak to bude vo zvyšných pretekoch ešte náročnejšie. Nebude ľahké získavať pole positions a víťazstvá."

Red Bull Racing však stráca na Mercedes už 180 bodov a v aktuálnej sezóne vyhral iba jediný raz. 

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac