spravy.sk spravy.sk

Stane sa  Gasly kolegom Alonsa?
zdroj: TASR-AP

Stane sa Gasly kolegom Alonsa?

Predstavitelia Red Bullu sa v poslednom čase vyjadrujú na adresu Pierra Gaslyho pomerne odmerane. Víťaza VC Talianska nevidia ako možného náhradníka Alexa Albona v prvom tíme "býkov" a podľa bývalého pilota F1 Paula di Restu sú za tým špekulácie o možnom odchode francúzskeho pilota do Renaultu.

Okrem di Restu najnovšie avizuje podobný krok aj švajčiarsky denník Blick. "Prestupové špekulácie silnejú a Gasly rokuje s Renaultom. Vo francúzskej stajni by mal zaujať miesto po boku Fernanda Alonsa."

Takáto jazdecká dvojica by bola pre Renault určite atraktívna a aj francúzski fanúšikovia by privítali spojenie domáceho pilota s domácim tímom.

Zatiaľ čo Alonso nahradí odchádzajúceho Daniela Ricciarda, miesto pre Gaslyho má uvoľniť Esteban Ocon. 

Paradoxom je, že Gasly a Ocon sú ešte z čias motokár veľkými rivalmi, no zároveň aj najlepšími priateľmi. Ocon nahradil pred aktuálnou sezónou Nica Hulkenberga, no v porovnaní s kolegom Ricciardom stráca 31 bodov. 

Ricciardo dostal Renault naposledy na pódium, no objektívne je potrebné povedať aj to, že Ocon má v tejto sezóne viac technických problémov ako jeho austrálsky kolega. Z pohľadu kvalifikácie vedie Ricciardo nad Oconom 10-1.

Renault pripravuje rebranding stajne na Alpine a šéf stajne Cyril Abiteboul by mal v tíme najradšej dvoch pretekárov schopných produkovať výsledky. Oconov kontrakt je však platný do konca sezóny 2021.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Pierre Gasly

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac