spravy.sk spravy.sk

Perez sa cíti ako pred rozvodom
zdroj: TASR-AP

Perez sa cíti ako pred rozvodom

Sergio Perez sa momentálne cíti v tíme Racing Point ako manžel, ktorého čaká rozvod.

Mexický pilot podáva v sezóne 2020 veľmi solídne výkony a hneď dvakrát získal krásne štvrté miesto (VC Ruska a Eifelu). Aj napriek tomu bude musieť pred sezónou 2021 uvoľniť miesto pre Sebastiana Vettela.

"Je to naozaj zvláštny pocit," priznáva Perez pre Channel 4. "Je to, ako keď ešte žijete v domácnosti s manželkou, no viete, že o dva mesiace vás čaká rozvod."

"Bol som tu dlhé roky a zažil som všelijaké situácie. Musím to teda brať ako súčasť hry. Jednoducho prichádzam do práce a snažím sa odviesť stopercentnú robotu na trati i mimo nej. Na tom sa nič nemení."

Perez pôsobí v Racing Point už od čias Force India a na samotnú organizáciu nemá ťažké srdce.

"Tento tím bol ku mne vždy skvelý. Toto je náš siedmy spoločný rok a mám v ňom veľa priateľov. Chcem sa teda rozlúčiť na úrovni a doklepať to tak, aby sme na našu spoluprácu mohli spomínať s hrdosťou."

Sergio Perez a Carlos Sainz
TASR-AP


Racing Point je momentálne tretím tímom Pohára konštruktérov. V roku 2020 zatiaľ získal iba jediné pódium, o ktoré sa postaral v Monze Lance Stroll. Ružová stajňa sa po sezóne pretransformuje na Aston Martin. Pomôže jej to podľa Sergia dostať sa na ešte vyššiu úroveň?

"Neviem. Ja však každopádne odchádzam a tak by mi to veľmi nepomohlo," rozosmial as Perez. "V tíme je však rozhodne veľký potenciál. Určite je možné, že sa tento tím dostane do bojov s veľkými chlapcami."

Otázkou stále ostáva, kam povedú ďalšie kroky mexického pilota. 

"Je tu niekoľko tímov, ktoré ešte nemajú podpísaných pilotov pre budúcu sezónu. Hovoríme teda s nimi. Cítim istý progres rokovaní, ale zatiaľ nemám žiadne definitívne stanovisko. Zatiaľ som ešte nič nepodpísal. Múdrejší budeme možno už budúci mesiac," skonštatoval Sergio Perez, s ktorého menom sa spomína predovšetkým tím Haas.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Sergio Pérez

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac