spravy.sk spravy.sk

Podľa Russella vybrali zlú verziu trate v Algarve
zdroj: TASR-AP

Podľa Russella vybrali zlú verziu trate v Algarve

George Russell vyslovil názor, že organizátori pretekov na okruhu Algarve International Circuit nevybrali správnu verziu prejazdu prvou zákrutou.

V Algarve sa uskutoční prvá VC Portugalska od roku 1996. Z pohľadu prvej zákruty boli pritom na výber viaceré možnosti. Formula 1 využije tú rýchlejšiu pravotočivú verziu. Podľa Russella by bolo vhodnejšie jazdiť pomalšou konfiguráciou, ktorá vedie z pravej strany doľava a potom do druhej zákruty.  On sám hovorí na základe skúseností s touto traťou v autách F3 a Mercedes F1.

"Veľmi sa na tento okruh teším. Je naozaj krásny a ponúka množstvo slepých zákrut. To je skvelé, trať má totiž vlastný charakter," hovorí pilot Williamsu. "V súčasnom aute F1 som tam ešte nejazdil a tak som zvedavý na to, aké to bude. Trochu sa však obávam o prvú zákrutu a myslím si, že tam budeme mať problémy s traťovým limitom."

"Viem, že toto bol problém už v F3. Pretekali sme tam v roku 2015. Vo štvrtok sme testovali na takej verzii, akú teraz vybrali pre F1. Všetci mali veľké problémy a pre preteky to teda zmenili na vlásenku. Tá bola veľmi pekná. Som prekvapený, že tentoraz zvolili opäť tú rýchlu verziu. Pre súťaženie by bolo určite lepšie mať tam pomalú zákrutu na konci dlhej rovinky. V každom prípade sa na tieto preteky teším a všetkých nás čaká zaujímavá výzva," pridal Russell.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: George Russell

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac