spravy.sk spravy.sk

Pre Mercedes je nemožné dodávať motory Red Bullu
zdroj: TASR-AP

Pre Mercedes je nemožné dodávať motory Red Bullu

Šéf tímu Mercedes Toto Wolff vyhlásil, že dodávka motorov pre tímy Red Bullu by bola logisticky i finančne nemožná.

Red Bull príde po sezóne 2021 o motory Honda a jeho predstavitelia sa tak obzerajú po náhradnom dodávateľovi. Z pohľadu sily by bolo samozrejme fajn upriamiť svoju pozornosť na Mercedes. Táto spolupráca nemusí byť až taká nepredstaviteľná a prvýkrát sa o nej hovorilo na konci roku 2015. Tím sa však napokon rozhodol inak a nasledujúce tri roky jazdil s motormi Renault pod marketingovou hlavičkou Tag Heuer. 

"V tom období sa hovorilo o užitočnej marketingovej spolupráci medzi Red Bullom a Mercedesom. Zaujímala nás platforma, ktorú ponúkal Red Bull. Je to predsa len super cool značka a navyše je veľmi inovatívna. Určite sme to minimálne zvažovali, no dohoda sa nikdy nezrodila," spomína Wolff.

Odvtedy tento záujem utíchol. "Dnes je už situácia iná a v prvom rade tu máme kapacitný problém. Tieto motory sú veľmi komplikované a my si už nemôžeme dovoliť rozšírenie ich výroby. Ani z logistického pohľadu nemôžeme dodávať tímom Red Bullu motory. Finančne by to už pre nás nebolo výhodné a v dnešnej dobe nie je taký výrazný ani samotný marketingový vplyv spolupráce výrobcu s tímom. Aj preto sme kúpili tím a neostali sme v F1 iba na úrovni dodávateľa motorov. Ukázalo sa, že vlastniť celý tím ponúka veľké benefity."

Prioritou Mercedesu už teda nie je dodávať motory pre iné stajne. 

"Pripravujeme ich hlavne pre naše vlastné autá. Dodávka pre iné stajne predstavuje spôsob refinancovania nákladov," dodal Wolff.

V tomto smere spolupracuje Mercedes s tímami Racing Point a Williams. Od budúcej sezóny bude navyše motormi zásobovať opäť aj McLaren.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac