spravy.sk spravy.sk

Ricciardo nenašiel lásku k "zelenému peklu"
zdroj: TASR-AP

Ricciardo nenašiel lásku k "zelenému peklu"

Trať Nurburgring Nordschleife patrí medzi ikonické miesta motošportu. Daniel Ricciardo si ju vyskúšal, no láskou k nej nezahorel.

Sir Jack Stewart nazval toto miesto "zeleným peklom". Nordschleife bola súčasťou F1 v rokoch 1950 až 1976. Neskôr vypadla z kalendára z bezpečnostných dôvodov, no takmer trinásť míľ dlhý okruh so 154 zákrutami prežil.

Práve na Nordschleife sa konajú preteky 24 hodín na Nürburgring a toto miesto je často využívané na testy a promo podujatia.

Práve v rámci takejto akcie sa na nej predstavil za volantom Renault Megane RS aj Ricciardo. 

"Musím priznať, že ma to celkom šokovalo. Jazdili sme tam vo štvrtok v noci a trať bola dosť šmykľavá. Tento okruh som nepoznal z osobných skúseností a ani z videohier," rozhovoril sa Austrálčan v službách Renaultu. "Hneď počas prvých 500  metrov som mal jeden nepríjemný moment a to nastavilo tón ďalším 22 kilometrom. Je to určite zábavný a krásny okruh, no nedokážem si predstaviť, že by som tu pretekal počas 24 hodinových pretekov s  ďalšími 180-timi autami. Nie, ďakujem! Som spokojný tam, kde som."

Ricciardo sa vrátil na Nordschleife po vyše desiatich rokoch. Ani v roku 2008 tam však nemal nejakú príjemnú skúsenosť.

"V roku 2008 som tam jazdil so svojim Fiatom Punto. Verte, či nie, aj s Fiatom som tam takmer vyletel z trate a len tak tak som sa vyhol bariéram. Išlo o slepú ľavú zákrutu. Išlo o ostrejší uhol zákruty a nebol som na to pripravený. Preletel som tam cez obrubníky a cez trávu. Našťastie som zastavil pred bariérami. Inak je to však skvelý okruh."

"Jazdiť však na tejto trati s autami F1 je nereálne. Je to brilantný okruh pre cestné autá. Klasická stará škola s viacerými druhmi asfaltu. Ikonický je hlavne Karussell," dodal Ricciardo. 

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac