spravy.sk spravy.sk

Piloti vítajú prestavbu Spa-Francorchamps
zdroj: TASR-AP

Piloti vítajú prestavbu Spa-Francorchamps

Majitelia okruhu Spa-Francorchamps potvrdili viaceré zmeny svojho okruhu. V sekciách La Source, Raidillon, Blanchimont, Les Combes a Stavelot pribudnú štrkové výjazdové zóny. V sekcii Eau Rouge/Raidillon navyše pribudne nová tribúna pre divákov.

Tieto zmeny sú potrebné pre zisk FIM licencie pre preteky motocyklov. Úpravy budú stáť 80 miliónov eur.

Asfaltové výbehové zóny boli pravidelnou témou jazdeckých mítingov v F1. Carlos Sainz z McLarenu napríklad počas VC Belgicka uviedol, že tento okruh už zašiel v tomto smere priďaleko.

"Myslím si, že v Spa naozaj chýbajú štrkové výbehové zóny. Rovnako tak aj tráva pri obrubníkoch. Teraz tam už ideme na hranicu rizika, pretože vieme, že prípadné prepálenie nebude potrestané. To sa týka viacerých týchto moderných okruhov," poznamenal španielsky pretekár.

Návštevy okruhov Mugello a Nurburgring pretekárom pripomenuli, aké je to jazdiť na tratiach s výbehovými štrkovými zónami. 

"Som naozaj rád, že sa v Spa rozhodli pre túto zmenu a vrátia štrkové zóny. Presne to takéto pekné okruhy potrebujú a vďaka takýmto zmenám to bude opäť zábavnejšie," pokračoval Sainz. "Touto cestou by sa mohli uberať aj iné okruhy."

Podobný názor vyslovil aj George Russell z Williamsu. "O tomto je súťaženie. Má to byť napínavé a za chyby máte byť potrestaní. Väčšina okruhov však išla v úmysle zvýšiť bezpečnosť tak ďaleko, že sa tento faktor vytratil. Z môjho pohľadu je teda pekné mať na okruhoch štrkové výbehové zóny."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Spa-Francorchamps

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac