spravy.sk spravy.sk

Mazepin a Schumacher na ceste do Haasu?
zdroj:

Mazepin a Schumacher na ceste do Haasu?

Nikita Mazepin čaká už iba na zisk superlicencie. Po tomto kroku má podpísať dvojročnú zmluvu s tímom HaasF1.

O spojení medzi ruským pilotom F2 a americkým tímom sa hovorí už od začiatku októbra. Špekulácie postupne silnejú a momentálne to vyzerá tak, že Mazepin s vysokou pravdepodobnosťou nahradí jedného z dvojice Romain Grosjean - Kevin Magnussen.

Mazepin vyhral minulý mesiac za volantom tímu Hitech preteky v Mugelle a ak si udrží pozíciu v prvej sedmičke aj počas zvyšnej časti sezóny, tak bude môcť získať superlicenciu.

21-ročný pretekár je momentálne šiestym mužom šampionátu, pričom na lídra Micka Schumachera stráca 51 bodov. Pred siedmym Louisom Deletrazom vedie o 18 bodov. 

"Kandidátom na druhé miesto v tíme je Mick Schumacher," píše talianska verzia motorsport.com. Pravda, syna nemeckej legendy spájajú predovšetkým s konkurenčnou Alfou Romeo.

Šance na spojenie Schumachera s Haasom však mali stúpnuť po tom, čo začali spájať Sergia Pereza s tímom Williams. V ňom by mal Mexičan nahradiť Georga Russella. 

"Všetko nasvedčuje tomu, že rokovania medzi Mazepinom a Haasom sú už dotiahnuté a čaká a už iba na oficiálne potvrdenie superlicencie pre ruského pilota," pridáva správa.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac