spravy.sk spravy.sk

Alfa sa rozhodne do konca októbra
zdroj: Alfa Romeo Racing ORLEN

Alfa sa rozhodne do konca októbra

Šéf tímu Alfa Romeo Fred Vasseur uviedol, že rozhodnutie o jazdeckej dvojici pre rok 2021 by malo uzrieť svetlo sveta do konca tohto mesiaca.

Alfa získala v doterajšom priebehu sezóny iba päť bodov. Tri z nich ukoristil Antonio Giovinazzi, no jeho dni v tíme sú podľa všetkého spočítané.

Všeobecne sa očakáva, že stajňa predĺži kontrakt s Kimim Räikkonenom a jeho kolegom by sa mohol stať aktuálny líder šampionátu F2 Mick Schumacher.

"Myslím, že naše rozhodnutie o jazdeckej dvojici pre budúci rok padne do konca októbra. Tento verdikt by nám dodal pokoj pred záverečnou časťou sezóny," vyslovil sa Vasseur pre Autosport.

Spomínaný Mick Schumacher mal zažiť svoj debut v Alfe Romeo počas VC Eifelu. Zlé počasie však jeho účasť v prvom tréningu znemožnilo.

"Všetkých nás to mrzelo. Hlavne kvôli Mickovi. Bol odhodlaný ukázať sa v dobrom svetle a pre poctivú prípravu urobil všetko. Minulý týždeň absolvoval návštevu v našej továrni a spolupracoval s inžiniermi. Jeho príprava bola ukážková. Je to teda škoda. Aspoň však nabral skúsenosti s prípravou," poznamenal Vasseur.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Alfa Romeo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac