spravy.sk spravy.sk

Schumachera a Hamiltona by delili iba tisíciny
zdroj:

Schumachera a Hamiltona by delili iba tisíciny

Bývalý viceprezident Mercedesu Norbert Haug vyjadril názor, že Michael Schumacher a Lewis Hamilton predstavujú pilotov porovnateľnej úrovne.

Hamilton i Schumacher vyhrali 91 pretekov. Nemecká legenda vlastní o jeden majstrovský titul viac, no aj v tomto smere ho Brit podľa všetkého rýchlo dorovná. 

"Ak by proti sebe nastúpili na vrcholoch svojich kariér, tak by medzi nimi rozhodovali iba tisíciny sekundy," rozhovoril sa Haug, ktorý bol viceprezidentom Mercedesu pre šport do roku 2012. "Obaja sa navzájom neskutočne rešpektovali a to bolo naozaj potešiteľné. Nikdy som nepočul, aby povedal jeden na druhého niečo zlé."

Schumacher bol známy ako precízny pracant, ktorý zmenil šport aj z pohľadu úrovne fyzickej prípravy. Hamilton má podobnú reputáciu a v porovnaní so svojim predchodcom si viac užíva nablýskaný životný štýl. Niektorí ho za to kritizujú, no podľa Hauga nejde o nič prehnané.

Rosberg, Schumacher, Löw a Haug
Mercedes

"Všetky tie fotografie na instagrame nie sú dôvodom jeho rýchlych kôl. Všetci extrémne dobrí piloti musia byť ochotní robiť niečo navyše. Obaja sú perfekcionisti a po každom mítingu kladú ešte pár otázok navyše. Nenechávajú nič na náhodu a možno tým niekomu idú na nervy," pousmial sa Haug.

Haug opustil tím Mercedes v roku 2012. Rovnako tak aj Schumacher, ktorého nahradil práve Hamilton. V tom čase sa hovorilo aj o tom, že Mercedes Schumachera odstavil napriek jeho vôli pokračovať.

"Nie všetky klebety v F1 sú pravdivé. Táto určite pravdivá nebola. Nikto ho neposielal do dôchodku. V skutočnosti išlo o jasný a štruktúrovaný proces, do ktorého bol Michael presne zasvätený. To on položil základy budúcich rekordov Lewisa," dodal Haug.


Odporúčame

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac