spravy.sk spravy.sk

Tímy Red Bullu vylučujú odlišných dodávateľov motorov
zdroj: TASR-AP

Tímy Red Bullu vylučujú odlišných dodávateľov motorov

Boss tímu Red Bull Racing Christian Horner potvrdil, že vylučuje možnosť rozdielneho dodávateľa motorov pre dve stajne pod krídlami červených býkov.

Red Bull Racing a jeho sesterský tím AlphaTauri prídu po roku 2021 o motory Honda a začali tak pracovať na riešení tohto problému. Isté je, že v tomto smere budú konať rovnako.

"Podobnosť oboch našich projektov je silná a táto integrácia si vyžaduje rovnakého dodávateľa motorov. Myšlienka dvoch odlišných motorov pre naše tímy je jednoducho nepredstaviteľná," zdôraznil Horner.

Aj podľa šéfa AlphaTauri Franza Tosta by išlo o výraznú komplikáciu, ktorá by si vyžiadala aj dizajn vlastnej prevodovky a zadného zavesenia. 

"Nechceme mať iné motory ako Red Bull. Nechceme dizajnovať novú prevodovku a chcelo by to aj kompletne iné zadné závesy. V tomto smere spolupracujeme s Red Bull Technology a z tejto cesty nemienime zísť," podotkol Tost"Máme veľa dôvodov dohodnúť sa na rovnakom dodávateľovi motorov. Synergia s RBR je silná a potrebujeme preto rovnaký motor."


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac