spravy.sk spravy.sk

Sainz: Mohol som mať o 30 až 40 bodov viac
zdroj: https://f1.spravy.sk/clanok/3092353-binotto-priznal-stratu-vykonu-motora-na-zaklade-interpretacie-pravidiel/

Sainz: Mohol som mať o 30 až 40 bodov viac

Carlos Sainz je presvedčený o tom, že nebyť zbytočných problémov, mohol byť na tom v aktuálnej sezóne výrazne lepšie.

Pretekár tímu McLaren prestúpi po sezóne do Ferrari a momentálne má na svojom konte 51 bodov. V priebežnom poradí šampionátu mu patrí až 11. pozícia. Doplatil pritom napríklad na výpadok v Mugelle či jazdeckú chybu vedúcu k nehode počas VC Ruska. V Silverstone ho zradila pneumatika a v Belgicku motor.

"Som určite sklamaný. Všetci vedia, na čo mám. Ja sám som túžil po vydarenej sezóne a stále sa snažím o to, aby to bol môj najlepší rok v F1. S výnimkou chyby v Rusku podávam výkony vysokej úrovne," vyslovil presvedčenie Sainz, ktorý bol vlani šiestym mužom celkového poradia.

"Cítim sa byť v špičkovej forme, ale potom sa pozriem na priebežnú tabuľku a v nej som jedenásty. Je to teda sklamanie. Bohužiaľ, v tejto sezóne sa udialo veľa čudných a nepríjemných vecí. V tejto skrátenej sezóne som nemal šancu zaznamenať sériu kvalitných výsledkov. Ešte však nie je nič stratené a do konca sezóny ostáva šesť pretekov. Urobím všetko preto, aby som vylepšil doterajší dojem."

"Som naozaj sklamaný a myslím si, že som mohol mať minimálne o 30 až 40 bodov viac," povzdychol si Sainz.

Cieľom španielskeho pilota ostáva aj naďalej útok na štvrtú pozíciu. Na Daniela Ricciarda stráca 27 bodov.

"Je to strata, ale v hre je stále veľa bodov. Potrebujem však zdolávať svojich konkurentova a dosahovať výsledky v prvej šestke. Táto moja strata je možno ekvivalentom straty Valtteriho Bottasa na Lewisa Hamiltona. Je stále v boji o titul? Možno áno. Uznávam však, že jeho i moje šance sú v tomto smere malé. To však neznamená, že do toho nedám všetko. Urobím maximum preto, aby som sa rozlúčil s McLarenom na úrovni a pozbieral čo najviac bodov," dodal Carlos Sainz.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Carlos Sainz ml.

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac