spravy.sk spravy.sk

Mercedes neprejde kompletným rebrandingom na AMG
zdroj: TASR-AP

Mercedes neprejde kompletným rebrandingom na AMG

Šéf tímu Mercedes Toto Wolff potvrdil, že táto stajňa nebude kompletne premenovaná na AMG.

AMG predstavuje špičkovú výkonnostnú divíziu Mercedesu a v názve stajne F1 figuruje od roku 2012. V poslednom období sa špekulovalo o možnosti predaja tímu, poprípade o úplnom prechode pod hlavičku AMG.

"Nie je to tak. Mercedes má súťaženie vo svojej DNA. Už prvé auto Mercedesu bolo súťažné auto. Konštruujeme cestné i súťažné autá," rozhovoril sa Wolff pre motorsport.com. 

"V rámci novej stratégie sa samozrejme snažíme využívať širšiu marketingovú platformu a upozorniť na značky AMG, EQ a Maybach. Je to dobré, ale každá z týchto značiek má svoju špecifickú značku. AMG predstavuje prémiovú značku zameranú na výkon. A aj Formula 1 je zameraná na špičkový výkon. AMG a F1 teda spolu výborne ladia."

"Značka Mercedes však z F1 určite nevypadne. Práve naopak - šasi bude vždy pod značkou Mercedes. Sme tím Mercedes a naši ľudia sú ľudia Mercedesu. Zároveň však reprezentujeme aj AMG. Chceme zvyšovať viditeľnosť tejto značky. Medzi oboma spoločnosťami prebieha transfer technológií a navzájom sa tak ovplyvňujú," dodal Wolff, ktorý tak vylúčil úplný rebranding v štýle Renaultu, ktorý sa premenuje na Alpine.

"Duch Alpine nám dodá nového ducha, novú motiváciu. Renault je samozrejme nablýskaná značka, no pre F1 sa hodí Alpine ešte viac," podotkol šéf tímu Cyril Abiteboul. "Osobne som presvedčený o tom, že v šampionáte konštruktérov by mali figurovať značky, ktoré lákajú ľudí snívať. Malo by tam byť prepojenie medzi nedeľňajším súťažením a pondelkovým predajom. Je fajn mať prepojenie na značky, ktorých sa môžete dotknúť na uliciach. Tak ako je tomu v prípade Ferrari, Mercedesu či Aston Martin. Je to dobré pre šport."


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac