spravy.sk spravy.sk

Cieľom Ferrari pre zvyšnú časť sezóny je stabilné postavenie v prvej šestke
zdroj: TASR-AP

Cieľom Ferrari pre zvyšnú časť sezóny je stabilné postavenie v prvej šestke

Cieľom tímu Ferrari pre zvyšnú časť sezóny budú umiestnenia v najlepšej šestke. Podľa šéfa pre vývoj výkonu majú pri plnení tohto cieľa napomôcť nové vývojové prvky.

Scuderia sa momentálne nachádza na šiestej pozícii Pohára konštruktérov, pričom stráca aj na stajne McLaren, Racing Point a Renault.

"Už v Soči sme predstavili menšie modifikácie aero balíka. Ďalšie sme pridali na Nurburgringu a update predstavíme aj v Portimao. V tomto prípade pôjde hlavne o difúzor, na ktorom sme pracovali pár mesiacov,” prezradil Enrico Cardile.

"Najdôležitejšie je potvrdiť správnosť nášho vývoja na trati. Indikácie z posledných pár pretekov sú pozitívne a veríme, že tak tomu bude aj tento víkend. Primárne sa totiž sústredíme na budúcu sezónu a musíme teda vedieť, že ideme dobrým smerom. Stále však očakávame aj zlepšenie výkonu monopostu SF1000. Našim cieľom je hrať vyrovnanú partiu so súpermi bojujúcimi o štvrtú pozíciu. Tam by nás mali deliť iba desatinky. Viackrát v tejto sezóne sme bojovali o miesto na slnku v druhom a treťom rade. A práve to je naša ambícia. Do decembra chceme konštantne bojovať o pozície v prvej šestke."


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac