spravy.sk spravy.sk

Magnussen javí záujem o IndyCar
zdroj: TASR-AP

Magnussen javí záujem o IndyCar

Kevin Magnussen už vie, že jeho dni v tíme Haas sú spočítané. Tým pádom po sezóny 2020 skončí aj v F1. Je teda logické, že začína uvažovať o svojej budúcnosti. Tú by mu mohla ponúknuť séria IndyCar.

Magnussen pôsobí v Haase od roku 2017, čiže od momentu, kedy nahradil Estebana Gutierreza. Dnes sa spoločne s Romainom Grosjeanom ofenzívne dozvedel, že po sezóne v tíme končí. 

Dánsky pilot zvažuje návrat ku koreňom. Jeho otec Jan totiž súťažil v rokoch 1996 a 1999 v sérii CART. Do Ameriky by sa teraz vydal rád aj on.

"IndyCar je sériou, ktorá ma vždy zaujímala," hovorí Magnussen. "Môj otec tam súťažil v deväťdesiatych rokoch a ja som k tej sérii pričuchol ako malý chlapec. Vždy som mu držal palce a vravel som si, že je to cool pretekanie. Určite by som nebol proti, ak by som to zažil na vlastnej koži aj ja."

"Musím však priznať, že súčasný stav je v celom motošporte zvláštny. Celý svet zažíva zvláštne časy a nie je jednoduché vybaviť si nejaké angažmán. Uvidíme. Osobne nevylučujem nič. Všetko je možné, ale v tejto chvíli vyzerá všetko veľmi náročne."

Magnussen sa chce rozlúčiť s tímom Haas v dobrom a americkej stajni je napriek čerstvému rozhodnutiu vďačný. 

"Spoločne s tímom Haas som zažil krásne štyri roky. Užil som si to a bola to pre mňa skvelá skúsenosť. Cítim, že som nazbieral cenné skúsenosti a stal som sa lepším pilotom. Táto kapitola sa teraz končí a uvidíme, čo mi ponúkne budúcnosť. Stále mám iba 28 rokov a osobne mi chýba pocit z víťazstiev. Chcem víťaziť," dodal Magnussen.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Kevin Magnussen

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac