spravy.sk spravy.sk

Bottas sa vyhol trestu, Mercedes v tréningoch bez systému DAS
zdroj: TASR-AP

Bottas sa vyhol trestu, Mercedes v tréningoch bez systému DAS

Fín Valtteri Bottas nebude potrestaný stratou pozícií na štartovom rošte VC Portugalska. Takýto trest mu hrozil po tom, čo nedokončil preteky na Nurburgringu pre technickú poruchu motora.

Pilot Mercedesu stratil v Nemecku silu motora a tím následne potvrdil poruchu elektriky. Výsledkom bola výmena jednotky ovládania elektroniky v motore a Bottasovi tak hrozil trest. Nemecký výrobca sa napokon rozhodol vymeniť pred Portugalskom túto časť motora v oboch svojich autách, no nejde o vec, ktorá by mala za následok penalizáciu.

"Valtteriho výpadok v Nemecku spôsobila porucha elektrického komponentu v oblasti kontroly elektroniky," potvrdil hovorca Mercedesu. "Valtteri i Lewis budú mať počas tohto víkendu k dispozícii úplne nové moduly. V záujme prevencie sme zároveň vykonali aj zmeny v kalibrácii. Tieto zmeny však nebudú mať za následok penalizácie."

Mercedes zároveň oznámil, že počas piatkových tréningov nevyužije systém DAS. Ide tak o súčasť prípravy na rok 2021, počas ktorého už bude tento systém zakázaný. 


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac