spravy.sk spravy.sk

Vettel sa chce rozlúčiť s Ferrari na úrovni
zdroj: TASR-AP

Vettel sa chce rozlúčiť s Ferrari na úrovni

Sebastian Vettel zažíva veľmi zlú sezónu a pomaličky odpočítava spoločné dni s tímom Ferrari. Po sezóne odíde do Aston Martin, no v portugalskom Portimao opätovne potvrdil, že sa chce rozlúčiť so Scuderiou na úrovni.

Štvornásobný majster sveta prichádzal do Maranella s jednoznačným úmyslom pridať na svoje konto piaty titul. To sa mu však od roku 2015 nepodarilo a momentálne sa nachádza až na trinástej pozícii šampionátu. 

"Ferrari je špeciálna značka. Mal som to privilégium, že som mohol prežívať spoločné emócie s fanúšikmi, s tímom a s celým Talianskom. Pre mňa to bola obrovská pocta," zdôraznil nemecký pretekár.

"Každá kapitola má svoj koniec a ja sa už teraz teším na štart písania tej novej. Ešte pred svojim odchodom sa však chcem rozlúčiť s Ferrari na úrovni. Až do posledných pretekov preto budem podávať také dobré výkony, aké len dokážem."

Isté je, že tohtoročnú sezónu si Vettel zarámovať nenechá. On sám to pripisuje aj na konto auta SF1000.

"Toto auto nie je ľahko ovládateľné. Netýka sa to iba mňa, ale aj Charlesa Leclerca. Obaja sme o tom často hovorili a v tomto sa zhodujeme. Auto nám to príliš neuľahčilo," podotkol Vettel. 

"Napriek tomu všetkému však naozaj plne rešpektujem prácu, ktorú v tomto tíme odvádzajú a cením si snahu o pomoc, ktorú som určite cítil. Aj preto sa chcem odvďačiť kvalitnými výkonmi. Iste, nie je to môj najľahší rok. Napriek tomu sa nevzdávam a teším sa na preteky, ktoré sú ešte pred nami," dodal Sebastian Vettel.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac