spravy.sk spravy.sk

Stroll s Verstappenom upokojili situáciu
zdroj: TASR-AP

Stroll s Verstappenom upokojili situáciu

Po druhom tréningu na VC Portugalska zarezonoval incident medzi Lance Strollom a Maxom Verstappen. Ich vzájomná kolízia spôsobila červené vlajky a holandský pilot v službách Red Bullu bol sprvoti poriadne rozčertený.

"Je ten chlap slepý? Čo to tam k..va stváral?" kričal Verstappen do vysielačky. Max neskôr označil tento incident za úplne zbytočný a vinu pripísal na konto svojho súpera. 

"Bol tam smolný kontakt v prvej zákrute. Bolo to nešťastné," reagoval Stroll, ktorý sa v Algarve vrátil do akcie po prekonaní koronavírusu. "Neviem, čo tam odo mňa očakával. Išlo o moje druhé rýchle kolo a nečakal som, že bude so mnou niekto súperiť v prvej zákrute. Mal ma tam nechať prejsť. Ja som sa sústredil iba na prejazd zákruty a nečakal som, že sa pri mne niekto objaví. Bola to však jednoducho smola. Obaja sme navštívili stewardov a vyčistili sme si vzduch. Teraz je to už všetko v poriadku."

Podobný pohľad zaujalo aj vedenie pretekov, ktorý neprikročilo k žiadnym trestom. V oficiálnom vyjadrení sa hovorí: "Obaja pretekári mali svoj  podiel viny a kolízia bola výsledkom nedorozumenia."


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lance Stroll

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac