spravy.sk spravy.sk

Odvážne rozhodnutie Bottasa nestačilo na rýchlosť Hamiltona
zdroj: TASR-AP

Odvážne rozhodnutie Bottasa nestačilo na rýchlosť Hamiltona

Tím Mercedes nechal boj o pole position v Portimao na rozhodnutia svojich pilotov. Lewis Hamilton i Valtteri mali voľné ruky a mohli si tak vybrať pneumatiky i množstvo paliva.

Obaja pretekári siahli po strednej zmesi. Hamilton si však nechal natankovať palivo na tri kolá a Bottas iba na jediné. Fín mal byť s ľahším autom rýchlejší, no napokon to na Brita opäť raz nestačilo.

"Valtteri mal skvelé kolo v Q2. Bolo vôbec najrýchlejšie v celej kvalifikácii. Cítil sa teda sebavedomo a veril, že to dá na jedno kolo," prezradil inžinier Mercedesu Andrew Shovlin.

Bottas predviedol kvalitné kolo, no Hamilton bol ešte o kúsok lepší.

"Zo strany Valtteriho išlo o veľmi odvážne rozhodnutie. Mal totiž iba jeden pokus a prípadná chybička by ho stála pozíciu na štarte. Nemal žiadny opravný pokus,” upozornil Shovlin.

Samotný Fín neskôr svoje rozhodnutie oľutoval. "V Q2 mi to vyšlo a preto som sa rozhodol takto. Z pohľadu zahriatia pneumatík však bolo lepšie mať palivo na dve kolá. Preto bol Lewis lepší. Moje kolo bolo v poriadku, ale nebolo perfektné."

Z pohľadu pretekov si však musia dať v Mercedese pozor aj na Maxa Verstappena. Rozdiel medzi Hamiltonom a ním bol totiž iba dve desatiny.

"Bolo to naozaj veľmi tesné. Mali sme samozrejme aj iné pneumatiky. Na odlišných zmesiach máte iný balans a iné sú aj časy na kolo," dodal Shovlin.Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac