spravy.sk spravy.sk

Vettel priznáva: Leclerc bol o triedu lepší
zdroj: TASR-AP

Vettel priznáva: Leclerc bol o triedu lepší

Sebastian Vettel po kvalifikácii priznal, že jeho tímový kolega Charles Leclerc bol počas soboty na inej úrovni ako on.

Zatiaľ čo nemecký pretekár skončil na pätnástej pozícii, jeho monacký kolega predviedol výborný štvrtý najlepší čas. Na pole position pritom stratil necelú pol sekundu.

"Nielenže ma porazil, urobil tak rozdielom triedy," priznal Vettel, ktorý po sezóne zamieri z Ferrari do Aston Martin. "Snažil som sa a so svojimi kolami som bol spokojný. Napriek tomu to nestačilo a bol som pomalý. V tejto chvíli jednoducho nemôžem urobiť viac."

"Je to mrzuté, pretože po prvom pokuse som mal naozaj dobrý pocit. Počas druhého pokusu o rýchle kolo som už nemal správnu teplotu pneumatík. V tretej zákrute sa mi zablokovali kolesá a bolo po šanci na zlepšenie. Neviem, prečo sa tak trápim so zahriatím pneumatík. Stále sa chovajú inak. Tak ako som totiž povedal, pri prvom výjazde to bolo v poriadku."

Výpadok v Q2 si preto Vettel pôvodne nepripúšťal. "Myslel som si, že na stredne mäkkej zmesi dokážem zopakovať čas z Q1. Bol to cieľ, ale nevyšlo to. Na mäkkých gumách sa trápim počas celého víkendu. Veľmi rýchlo sa drobia a potom to nie je ono. Stredná zmes pôsobí trvácnejšie."

Charlesa Leclerca štvrtá priečka prekvapila. 

"Určite sme to nečakali. Ak mám byť úprimný, tak sme očakávali lepší výsledok ako v poslednom čase, ale som prekvapený, že sme boli tak blízko pole position. Osobne som so svojim kolom veľmi spokojný. Obzvlášť vzhľadom na podmienky, pretože v Q3 bolo naozaj veterno. Hlavne v poslednom sektore to bolo náročné."


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac