spravy.sk spravy.sk

Piloti Red Bullu sa sťažujú na pneumatiky. Verstappen: Bolo to ako na ľade
zdroj: TASR-AP

Piloti Red Bullu sa sťažujú na pneumatiky. Verstappen: Bolo to ako na ľade

Max Verstappen obsadil v kvalifikácii na VC Portugalska výborné tretie miesto, no ako neskôr uviedol, na trati sa cítil ako keby jazdil na ľade.

Holanďan absolvoval svoje rýchle kolo na mäkkej zmesi, zatiaľ čo vedúci tandem Lewis Hamilton - Valtteri Bottas malo obutú stredne mäkkú zmes.

"Počas celého víkendu mám problém s fungovaním pneumatík. Nejde iba o samotné gumy, ale veľmi šmykľavý je aj tento asfalt. V podstate tam máte iba jednu líniu," upozornil Verstappen.

"S tretím miestom som spokojný, ale zároveň som aj trochu zmätený. Moje najrýchlejšie kolo som zaznamenal v Q1, ale potom som ho už nevedel napodobniť. Jednoducho som už nemal takú priľnavosť. Poviem pravdu, veľmi som si to neužil. Nemohol som tlačiť naplno a miestami som sa cítil ako na ľade. Je to škoda."

Pozitívom však bola minimálna strata na Mercedes. "Áno, boli sme opäť veľmi blízko. Ťažko však porovnávať, pretože sme mali iné pneumatiky. Tretie miesto je však fajn a uvidíme, čo prinesú preteky."


Verstappenov kolega Alex Albon skončil šiesty. Pri svojom poslednom rýchlom kole mal obuté mediálky a zvolil si teda inú taktiku ako Max. 

"Oplatilo sa to skúsiť. Stredne mäkká zmes je veľmi dobrá. Podmienky sú však počas víkendu náročné. Ak mám byť úprimný, tak na mäkkej zmesi je to veľmi zlé. Nechápeme prečo je tomu tak. Tvrdšia zmes je jednoznačne lepšia a jazdí sa na nej ľahšie. Moja pozícia na štarte je každopádne nádejná a určite mám šancu na zisk pekných bodov," dodal Albon.

Kvalifikácia VC Portugalska 2020 (25 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac