spravy.sk spravy.sk

Masi prezradil dôvody nečakaného problému s traťou
zdroj: TASR-AP

Masi prezradil dôvody nečakaného problému s traťou

Tretí tréning na VC Portugalska priniesol aj jeden nečakaný problém. Po prejazde Sebastiana Vettela sa v štrnástej zákrute uvoľnil drenážny kryt. Jedna časť sa ocitla uprostred trate, druhá trčala z diery.

Oprava poškodeného miesta si vyžiadala polhodinovú prestávku a traťoví maršáli potom skontrolovali všetky zákruty trate. Podľa riaditeľa pretekov Michaela Masiho išlo o jedinečný problém.

"Nešlo v podstate o samotný kryt odvodňovacieho kanála, ale o betónovú podložku pod ním. Tá praskla a následne sa tak uvoľnil kryt," objasnil Masi. "Akonáhle tento problém nastal, museli sme tréning prerušiť a poškodený kanál opraviť."

"Zároveň sme nariadili kontrolu všetkých podobných miest na trati. Niečo také sme nikdy predtým nezaznamenali. Objavili sme aj pár iných podobných prasklín a všetko to bolo okamžite opravené. Opravy boli vykonané s plastovou trúbkou a potrebné miesta boli vyplnené rýchloschnúcim betónom. Potom sme sa to snažili vysušiť v čo možno najkratšom čase. Spôsobilo to preto mierny posun kvalifikácie. V tejto situácii však bolo nevyhnutné ubezpečiť sa, že bude všetko v poriadku."Odporúčame

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac