spravy.sk spravy.sk

Leclerc žiari spokojnosťou, Vettel rozhodne nie
zdroj: TASR-AP

Leclerc žiari spokojnosťou, Vettel rozhodne nie

Tím Ferrari dokázal v Portugalsku zabodovať oboma autami. Spokojnejším z dvojice pilotov Scuderie bol samozrejme Charles Leclerc, ktorý došiel do cieľa na štvrtom mieste. Pre Monačana tak išlo o najlepšie preteky od VC k 70. výročiu v Silverstone.

"Som extrémne šťastný," netajil spokojnosť Leclerc. "Som rád, že nám konečne nenadelili jedno kolo, ale hlavne to bol celkovo pozitívny deň. Po štarte sme sa trochu trápili a to nás stálo istý čas, ale v závere to bolo všetko v poriadku a celkovo som s výkonom auta v týchto pretekoch spokojný."

Leclerc mal rovnako ako viacerí iní piloti problém so zahrievaním stredne mäkkej zmesi pneumatík, no jeho trpezlivosť priniesla ovocie v podobe posunu nahor.

"Hlavne v prvej polovici pretekov som musel byť veľmi trpezlivý. Zo všetkých strán ma predbiehali, ale neskôr sa to zlepšilo a dočkal som sa odmeny za svoju trpezlivosť. V aute som sa cítil naozaj celkom dobre. Mal som aj pár momentov, počas ktorých som cítil riziko havárie. Dokázal som sa však udržať na trati a štvrté miesto je skvelé," pridal Charles Leclerc, ktorý sa v priebežnom poradí posunul na piatu priečku. Na Daniela Ricciarda z Renaultu už stráca iba päť bodov.

Menej spokojný bol jeho kolega Sebastian Vettel, ktorý obsadil na okruhu v Portimao desiatu priečku.

"Boli to náročné preteky. So ziskom jedného bodu nemôžem byť spokojný, ale na viac som tentoraz nemal. Som teda spokojný i nespokojný," poznamenal nemecký pretekár. "Preteky boli z môjho pohľadu veľmi rušné a nebolo to také hladké, ako by som si želal. Hlavne v prvých kolách som mal problémy so zahrievaním pneumatík. Nemal som priľnavosť a to ma oberalo o sebavedomie. Podobne ako v sobotu, aj teraz bola trať veľmi šmykľavá. Vydal som zo seba všetko a viac to teda radšej rozpitvávať nebudem. Určite tu však nie som preto, aby som sa uspokojil s jediným bodom."

Tím Ferrari je momentálne na šiestej priečke Pohára konštruktérov, na tretí Racing Point však stráca iba 33 bodov.


VC Portugalska 2020 (15 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac