spravy.sk spravy.sk

Stroll zinkasoval tri trestné body
zdroj: TASR-AP

Stroll zinkasoval tri trestné body

Pilot tímu Racing Point Lance Stroll zinkasoval tri trestné body pre svoju jazdeckú superlicenciu. Dva z nich obdržal za svoju kolíziu s Landom Norrisom, ktorá zruinovala preteky oboch týchto pretekárov.

Stroll zažil v Portugalsku nevydarený víkend a svoju prvú kolíziu predviedol už počas druhého piatkového tréningu. Vtedy sa zrazil s Maxom Verstappenom z Red Bullu. Z tohto incidentu ešte vyšiel bez trestu, no počas pretekov už tomu bolo inak.

Stroll sa pustil do veľmi ambiciózneho manévru a konkurenta z McLarenu skúšal predbehnúť po vonkajšej strane. Výsledkom bola nepríjemná kolízia. Obaja síce pokračovali, no šanca na body bola fuč. Norris napokon skončil trinásty a Stroll neskôr odstúpil.

Rodák z kanadského Montrealu obdržal za svoj manéver päťsekundovú penalizáciu a dva trestné body. Ďalší trestný bod mu pribudol za porušenie pravidla o traťovom limite. Tieto tri body sú však jeho prvými v dvanásťmesačnom období.

Stroll sa po pretekoch viny nezbavoval. "Norris bol uprostred trate a nebol som si istý, či sa udrží v tejto stope, alebo sa presunie na vnútornú časť zákruty. Rozhodol som sa v zlomku sekundy. Bol som na vonkajšej strane a prešiel som cez obrubník. Potom som si uvedomil, že tam nie je dostatok priestoru pre nás oboch. Auto bolo poškodené a mali sme po pretekoch. Sú aj také dni."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Racing Point

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac