spravy.sk spravy.sk

Wolff vyzdvihol výkony Hamiltona, nová zmluva vyjde Mercedes poriadne draho
zdroj: TASR-AP

Wolff vyzdvihol výkony Hamiltona, nová zmluva vyjde Mercedes poriadne draho

Predĺženie kontraktu s Lewisom Hamiltonom predstavuje pre Mercedes jednu z priorít. Ako však šéf nemeckej stajne Toto Wolff po 92. triumfe britského pretekára uviedol, nová zmluva vyjde trojcípu hviezdu poriadne draho.

Tridsaťpäťročný Brit je po VC Portugalska definitívne pilotom s najvyšším počtom víťazstiev. Michael Schumacher ich vlastní 91, Hamilton o jedno viac. 

Wolff teraz priznal, že Lewis by mohol na základe nového kontraktu zarobiť až 120 miliónov libier.

"Bude to veľa," pousmial sa šéf stajne Mercedes. "V snahe nazbierať toľko peňazí asi budeme musieť predať nejaké zariadenie či dať do nájmu nejaké naše budovy. V každom prípade pôjde o dobre utratené peniaze. Lewis je hodný každého centu."

Hamilton získal 71 zo svojich 92 víťazstiev vo farbách Mercedesu. S touto stajňou vybojoval päť majstrovských titulov. Tento rok podľa všetkého vyrovná rekord Michaela Schumachera v počte titulov (7).

"Kto by bol čakal takéto čísla po našom spojení v roku 2013?" pýta sa Wolff. "V tom čase bolo sureálne očakávať, že získal 92 víťazstiev. Je to však výsledok jeho absolútneho nasadenia, energie a vášne, ktorú dáva tomuto športu. Jeho talent a schopnosti sú jednoducho výnimočné."

"To, čo predvádza počas tejto sezóny, je absolútna súťažná zúrivosť. Svoje výkony stupňuje počas súťažných víkendov. Aj v týchto pretekoch bol najprv pokojný a potom sa vypol k  neuveriteľnej rýchlosti,
" pridal Toto Wolff.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac