spravy.sk spravy.sk

Kimiho prvé kolo bolo jedným z najlepších v histórii
zdroj: TASR-AP

Kimiho prvé kolo bolo jedným z najlepších v histórii

Bývalý pilot F1 Martin Brundle označil prvé kolo VC Portugalska v podaní Kimiho Räikkonena za jedno z najlepších v histórii tohto športu.

Fín v službách Alfy Romeo predviedol naozaj bravúrny výkon, keď sa dokázal s podpriemerným autom vyšvihnúť zo šestnástej na šiestu pozíciu. Na pokropenej a šmykľavej trati pritom predviedol niekoľko krásnych predbiehacích manévrov.

Skvelý štart mu však napokon bohužiaľ nestačil a rýchlosť auta ho postupne poslala späť na jedenástu pozíciu. Z Algarve sa tak vracal bez bodového zisku.

"V každom prípade išlo o jedno z najlepších prvých kôl histórie. Kimi štartoval zo špinavej strany a zo šestnástej pozície získal desať miest k dobru. Toto jeho kolo by malo byť zapísané do učebnice F1. 41-ročný kocúr ukázal pôsobivé reakcie a všetci mladí piloti sa od neho môžu učiť," rozplýval sa nad výkonom Räikkonena pilot, ktorý odjazdil v F1 158 pretekov. 

Brundle sa vyjadril aj na adresu Valtteriho Bottasa. Ten sa musel opäť raz skloniť pred kolegom Lewisom Hamiltonom. 

"Ak by nemal po svojom boku Hamiltona, tak by bol Valtteri megahviezdou. Takto však musí neustále hľadať odpovede na otázku, čo urobil zle. Keď s ním robím rozhovory po pretekoch, tak sa cítim naozaj nepríjemne. V jeho očiach totiž vidím mix sklamania a upadajúceho adrenalínu. Chápem, že sa mu hľadajú slová veľmi ťažko. Mal by oslavovať zisk pódia, ale on v sebe vstrebáva pocity z ďalšej porážky."

"Nie je jednoduché mať roky rovnako rýchle auto ako Lewis a stále prehrávať. Ak Hamilton predĺži kontrakt o niekoľko ďalších rokov, tak by sa mal Valtteri poobzerať po inom tíme. Iba to zachráni jeho sebaúctu a motiváciu," dodal Brundle.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Kimi Räikkönen

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac