spravy.sk spravy.sk

Prípadný Russellov vyhadzov z Williamsu neovplyvní dodávku motorov Mercedes
zdroj: TASR-AP

Prípadný Russellov vyhadzov z Williamsu neovplyvní dodávku motorov Mercedes

Hoci by šéf Mercedesu Toto Wolff nebol šťastný z rozchodu Georga Russella a tímu Williams, na vzťah medzi dodávateľom motorov a stajňou z Grove by to negatívny vzťah nemalo.

Williams potvrdil ešte v júli, že aj pre rok 2021 počíta s dvojicou Russell - Nicholas Latifi. Odvtedy sa však zmenilo veľa vecí a nový majiteľ - spoločnosť Dorilton Capital - naznačil iné plány. 

Podľa viacerých zdrojov plánuje Williams obmenu jazdeckej zostavy, pričom na lane má mať Sergia Pereza a jeho sponzorov. Russell takých sponzorov nemá. Disponuje však krytím Mercedesu a práve nemecký výrobca dodáva motory britskej stajni.

"Ak by sa rozhodli uvoľniť Georga, tak nás to určite nepoteší. Na druhej strane to však nepoškodí naše vzťahy s Williamsom," zdôraznil Wolff. "Kontrakt na dodávku motorov nie je viazaný na Russella. V tomto prípade ide o seperátnu dohodu."

"S Williamsom máme podpísanú zmluvu do roku 2025 a Mercedes vždy rešpektoval kontrakty. Chápeme, že je to nezávislý tím a má teda právo na vlastné rozhodnutia. Musia pozerať na vlastné dobro."

"Noví majitelia chcú posunúť tím dopredu. Jedinou možnosťou je mať kvalitných pretekárov. Ak by som bol na ich mieste ja, tak by som si Russella nechal," podotkol Wolff.

V Mercedese každopádne s Georgom Russellom stále počítajú a predpokladá sa, že po roku 2022 by mohol za volantom strieborných šípov nahradiť Valtteriho Bottas.

"Ak by sa ho rozhodol Williams nahradiť, tak mu ponúkneme maximálne  možnosti v rámci testovania. Našim cieľom je napomôcť k jeho kvalitnej príprave pre rok 2022 a pre budúcnosť," dodal Toto Wolff.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac