spravy.sk spravy.sk

Robia vo Ferrari z Vettela idiota?
zdroj: TASR-AP

Robia vo Ferrari z Vettela idiota?

Zatiaľ čo Charles Leclerc skončil v Portugalsku na veľmi solídnom štvrtom mieste, jeho kolega Sebastian Vettel bol až desiaty. Celkovo stráca Nemec na Monačana až 57 bodov.

Stratil štvornásobný majster sveta svoju rýchlosť, alebo ide o rozdielny prístup Ferrari ku svojim pilotom? Viacerí insideri tvrdia, že Vettel je úmyselne znevýhodňovaný a dopláca na svoj posezónny odchod do Aston Martin. Leclerc je naopak budúcnosťou Scuderie a dostáva teda lepšiu techniku i informácie.

"Je zrejmé, že naše druhé auto je oveľa rýchlejšie. Kde strácam čas?" pýta sa Vettel a následne pokračuje veľavravným tónom. "Počas celej sezóny si hryziem do jazyka. Nejaký idiot by odpovede nenašiel nikdy, ale som ja kompletný idiot? Pochybujem."

"V niektorých chvíľach by som mohol mať šťastie a trafiť limit. Ja som však ešte taký pozitívny limit netrafil ani raz a mám iba samé problémy. Na druhej strane garáže to vyzerá oveľa jednoduchšie. Musím sa sústrediť iba na svoju prácu, ale určite to bolí."

Boss Scuderie Mattia Binotto však ubezpečuje, že jeho tím sa správa k obom svojim pilotom rovnako. "Majú k dispozícii rovnaké autá. O tom nepochybujte."

Vettel však vidí veci zvnútra a jeho pochybnosti sú veľké. "Mal by som si myslieť, že máme rovnaké autá," pokračoval pre Autosport. "Verím ľuďom okolo mňa a v mojej garáži. Musím však veriť aj tomu, čo hovoria stopky. Na základe dosahovaných časov mám svoje vlastné pocity. Jednoducho sa neskutočne natrápim na odjazdenie dobrého kola. Rovnako tak z pohľadu vyrovnanosti a priľnavosti. Možno to cíti Charles lepšie a musím na tom pracovať. Dávam však zo seba maximum a viac už vo mne nie je."

Vettel má po odjazdení dvanástich pretekov na svojom konte iba 18 bodov a to je žalostne málo.

"Snažím sa neskladať zbrane a bojovať. Verím, že už v Imole zaznamenám lepší výsledok. Našou aktuálnou slabinou je hlavne sobota. V nedeľu sa potom trápim v hustej premávke. Uvidíme, čo prinesie ďalší víkend," dodal Sebastian Vettel.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac