spravy.sk spravy.sk

Red Bull zavrel dvere pred Gaslym
zdroj: TASR-AP

Red Bull zavrel dvere pred Gaslym

Red Bull Racing nepočíta so ziskom Pierra Gaslyho zo svojho sesterského tímu AlphaTauri. Takúto informáciu najnovšie prezradil poradca rakúskej značky Helmut Marko.

Gasly dokázal v aktuálnej sezóne zabodovať v ôsmich z dvanástich pretekoch a mnohí ho už videli v kokpite, ktorý by mal uvoľniť Alex Albon. Víťaz VC Talianska sa však podľa všetkého povýšenia nedočká.

“V prípade Gaslyho sme sa už rozhodli. V budúcej sezóne bude súťažiť opäť za AlphaTauri," prezradil Marko pre RTL. "Meno jeho kolegu pre rok 2021 oznámime najneskôr po VC Bahrajnu."

Otázny je stále osud Alexandra Albona. Ten podal v Portugalsku slabý výkon podrobený veľkej kritike.

"Alex potrebuje ukázať väčšiu vyrovnanosť. Miestami na Maxa veľa nestráca, no inokedy je jeho strata priveľká. Určite však napreduje. Je to náš pilot a v otázke jeho budúcnosti sa neponáhľame," poznamenal Marko.

Zotrvanie Gaslyho už potvrdil aj jeho tím. Samotný Francúz na to zareagoval s nadšením.

„Som extrémne šťastný, že môžem pokračovať v tíme Scuderia AlphaTauri. Tento rok je výborný a na trati dosahujeme najúspešnejšiu sezónu v histórii tímu. Vybudoval som si tu silné vzťahy a nikdy nezabudnem na svoj prvý triumf v Monze. Som na to hrdý a teším sa na výzvy, ktoré nás čakajú o rok. Teším sa na ďalšie úspechy," uviedol Gasly.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Pierre Gasly

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac