spravy.sk spravy.sk

Verstappen by chcel mať po svojom boku Hulkenberga
zdroj: TASR-AP

Verstappen by chcel mať po svojom boku Hulkenberga

Ak by to bolo iba na rozhodnutí Maxa Verstappena, tak by bol jeho novým kolegom pre rok 2021 Nico Hulkenberg.

Po potvrdení zotrvania Pierra Gaslyho v AlphaTauri a pri očividných problémoch Alexa Albona, začínajú sa množiť špekulácie o novom kolegovi holandskej hviezdy. On sám sa netají výborným vzťahom s nemeckým pilotom.

„Ja o tom nerozhodujem," pousmial sa Verstappen. "V Red Bulle sa však samozrejme pýtali aj na môj názor a ja som im ho povedal. To však nie je rozhodujúci faktor. Uvidíme teda."

Podľa holandského De Telegraaf a F1 Insider však odporučil Max svojim šéfom práve Hulkenberga.

"Verstappen ho v rámci tímu pretláča," hovorí nemecký web F1-Insider.com. "Obaja si výborne rozumejú. Môže za to aj ich pôvod. Nico je rodákom z Emmerichu, mesta blízko holandských hraníc. Hovorí preto výborne holandsky. Ešte dôležitejšie však je, že samotný Max pociťuje potrebu pomoci v boji proti Mercedesu."

Podľa Helmuta Marka je cieľom tímu postaviť čo možno najsilnejšiu jazdeckú zostavu.

"Tento rok nám to nevyšlo, ale v roku 2021 už chceme určite atakovať Mercedes. Chceme urobiť z Maxa majstra sveta. Aj keď sa už nestane najmladším šampiónom histórie. Samozrejme, že sme sa ho opýtali na názor v otázke jeho budúceho kolegu. Poznáme ho. To, či však niekto hovorí holandsky, však nie je podstatné. Tímovým jazykom je totiž aj ta angličtina," uzavrel Marko.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac