spravy.sk spravy.sk

Bývalý šéf Minardi avizuje záujem o návrat do F1
zdroj:

Bývalý šéf Minardi avizuje záujem o návrat do F1

Bývalý šéf tímu Minardi Paul Stoddart odprezentoval úprimný záujem o návrat do F1.

Stoddarta lákajú pripravované zmeny, ktoré urobia tento šport lacnejším a zároveň by mali zvýšiť šance menších tímov na úspech. 

"Máme 90-percent vecí, ktoré potrebujem pre návrat do F1," hovorí Stoddart, ktorý šéfoval tímu Minardi v rokoch 2001 až 2005. Potom predal svoj tím Dietrichovi Mateschitzovi a ten ho premenoval na Toro Rosso. "Mám potrebné zariadenia, budovy, kamióny i motorhomy. Mám aj dostatok schopných ľudí, ktorí dokážu pripraviť auto pre F1. Nebolo by náročné poskladať tím, ktorý by fungoval napríklad ako Haas. Vybudovali by sme teda stajňu so 100 až 150 zamestnancami."

Nový tím by však musel v prípade vstupu zaplatiť zvyšným desiatim poplatok v celkovej výške 200 miliónov dolárov. Pre Stoddarta by bolo preto výhodnejšie získať niektorý z súčasných tímov F1.

"Rozhodnúť o svojej budúcnosti musí Gene Haas. Podobne je na tom aj Alfa Romeo. Osobne nie som kompletne presvedčený ani o tom, či chce v F1 pokračovať Renault. Čas ukáže," pokračoval Stoddart. "Myslím si, že existujú možnosti, ako sa dostať do F1 aj bez potreby platiť vstupný poplatok 200 miliónov. Netajím však - mám záujem o návrat a monitorujem teda možnosti zisku tímu."

Otázkou ostáva, kedy by sa tak mohlo stať.

"Netvrdím, že to bude už v roku 2022. Ak sa však takáto šanca objaví, tak ju využijem rád. Vedľa však bude záležať aj od pravidiel týkajúcich sa motorov pre roky 2025 a 2026." 

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Minardi

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac