spravy.sk spravy.sk

Red Bull ešte o Albonovi nerozhodol, podľa Villeneuva je najhoršou dvojkou v histórii tímu
zdroj: Red Bull Racing

Red Bull ešte o Albonovi nerozhodol, podľa Villeneuva je najhoršou dvojkou v histórii tímu

Tím Red Bull Racing dá Alexovi Albonovi šancu dokázať svoje kvality a o jazdeckej dvojici pre rok 2021 rozhodne až po posledných pretekoch sezóny.

Britsko-thajský pretekár má momentálne na svojom konte 64 bodov a patrí mu až deviata priečka v poradí pilotov. Pierre Gasly z AlphaTauri na neho stráca iba jediný bod.

Na Albona sa valí kritika zo všetkých strán, no podľa poradcu Red Bullu Helmuta Marka ešte nestratil šancu na zotrvanie v tíme.

"Ani po Imole sme v tejto súvislosti nevykonali žiadne rozhodnutie. Dáme mu viac času,"  ubezpečil Marko. "Svoje kvality môže dokazovať až do posledných pretekov v Abu Zabí. Potom padne interné rozhodnutie a to budeme následne komunikovať navonok. Na trhu je stále dostatok pilotov a nemusíme sa teda ponáhľať."

V súvislosti s Red Bullom sa spomínajú Sergio Perez a Nico Hulkenberg. Mexičan by zaručil tímu pravidelný boj o pódiá, Nemec má skúsenosti a navyše je výborným priateľom Maxa Verstappena.

"Samozrejme, že výsledok z Imoly nebol dobrý. Robím však všetko, čo je v mojich silách. Celkovo to pre mňa nebol taký zlý víkend. Teraz sa však radšej sústredím na Turecko," nenechá sa rušiť špekuláciami Albon. 

Bývalý majster sveta Jacques Villeneuve ho však vníma ako protekčného pilota, ktorý nemá čo hľadať v špičkovom tíme.

"Nezaslúži si miesto v takom tíme. Albon je najhoršou tímovou dvojkou v histórii Red Bullu," zdôraznil Kanaďan. "Bohužiaľ je chránený zo strany manažmentu tímu a to mu dodáva pokoj. Rozhodne však nemá kvalitu potrebnú pre pilota Red Bullu. Hoci sa mu snažia pomôcť, jeho výkony sú horšie a horšie."

"V tíme je iba zásluhou svojho pasu. Thajčan vlastní polovicu spoločnosti a práve preto je chránený," pridal Villeneuve.

Red Bull je vlastnený rakúskym miliardárom Dietrichom Mateschitzom a rodinou Yoovidhyovcov. Chaleo Yoovidhya zakladal v roku 1984 spoločnosť na výrobu energetických nápojov spoločne s Mateschitzom.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac