spravy.sk spravy.sk

Seidl: Boj o tretie miesto môže rozhodnúť COVID
zdroj: TASR-AP

Seidl: Boj o tretie miesto môže rozhodnúť COVID

Boss tímu McLaren Andreas Seidl vyjadril obavu, že o konečnom poradí Pohára konštruktérov môže rozhodnúť COVID 19.

McLaren bojuje o tretiu priečku, pričom ide o vyrovnaný súboj s Renaultom a Racing Point. V konečnom účtovaní budú podľa všetkého rozhodovať detaily.

"Rozhodnúť môže šťastie či smola s koronavírusom. Naši ľudia sú v tomto smere extrémne disciplinovaní a tím odvádza skvelú prácu. Potrebujete však aj šťastie. Infikovať sa je totiž veľmi ľahké a mnoho vecí na hoteloch či letiskách je mimo našej kontroly," rozhovoril sa Seidl.

McLaren v rámci prevencie zaviedol prísne pravidlá vo svojom Technologickom centre.

"Ľudia v továrni sa nemôžu stretnúť v rámci odlišných smien. Akonáhle jedna smena skončí, tak nastáva prestávka a noví ľudia začnú pracovať až po odchode tých prvých. Predtým sme mali osobné stretnutia a konzultácie po každých pretekoch, no tie sme teraz zrušili. Všetky takéto stretnutia prebiehajú na online úrovni."

V McLarene sú pripravení aj na prípadnú nákazu pilotov. Za Landa Norrisa či Carlosa Sainza by zaskočil Stoffel Vandoorne.

"V prípade absolútnej núdze by bol však pripravený aj Paul di Resta," prezradil Seidl. Škótsky pilot sa nachádza priamo na súťažných okruhoch zásluhou svojich televíznych povinností pre Sky Sports.Odporúčame

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac