spravy.sk spravy.sk

Berger: Ferrari nemôže víťaziť s čisto talianskym tímom
zdroj:

Berger: Ferrari nemôže víťaziť s čisto talianskym tímom

Gerhard Berger je na základe svojich dlhoročných skúseností presvedčený o tom, že ak chce byť tím Ferrari opäť úspešný, nemôže sa spoliehať iba na talianske vedenie.

Scudéria sa momentálne nachádza až na šiestej priečke Pohára konštruktérov a podľa viacerých odborníkov ide o odraz dlhšieho úpadku, za ktoré môže talianske vedenie. 

"Keď som bol vo Ferrari ja, tak som veľmi dobre vnímal silnú túžbu úspechov talianskeho tímu pod talianskym vedením. Vo Ferrari by boli samozrejme šťastní, ak by získavali tituly s Talianmi v čele," hovorí bývalý rakúsky pilot. "Súčasná F1 je však nesmierne komplikovaná a ak chcete fungovať na najvyššej úrovni, tak potrebujete najlepších ľudí z celého sveta. Netreba hľadieť na národnosť. Vo Ferrari by si mali uvedomiť, že titul by v konečnom dôsledku aj tak patril Taliansku."

V novodobej histórii dosahovalo Ferrari najväčšie úspechy zásluhou kombinácie nemeckého pilota Michaela Schumachera, francúzskeho šéfa tímu Jeana Todta a britského technického šéfa Rossa Brawna. 

"Ak sa pozrieme na Schumacherovu éru, tak najlepším človekom vo svojej oblasti bol Ross Brawn. A bol to Angličan," upozornil Berger. "Najlepším tímovým manažérom a majstrom zákulisnej politiky bol Jean Todt. Francúz. Najlepším špecialistom pre aerodynamiku bol Juhoafričan Rory Byrne. A najlepším pilotom bol samozrejme Nemec Schumacher. Jean to dal všetko dohromady a vyskladal majstrovský tím so správnymi ľuďmi na správnych miestach. Spoločne sformovali parádny medzinárodný úspech."


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac