spravy.sk spravy.sk

Zlomený Verstappen neskrýva sklamanie
zdroj:

Zlomený Verstappen neskrýva sklamanie

Max Verstappen vyštartuje do VC Turecka z druhej pozície. Za normálnych okolností by bol spokojný, no tentoraz sedel po kvalifikácii zdrvený na dlážke svojej garáže. Druhú priečku totiž vníma ako silné sklamanie.

"Keď som vyšiel na trať v Q1, tak som nemal žiadnu priľnavosť. V Q3 to už však bolo oveľa lepšie. Bohužiaľ, intermediálky boli pre nás katastrofou," zhodnotil Holanďan. 

"Samozrejme, že som sklamaný. V pretekoch to pre nás môže byť dobre, ale druhé miesto nebolo to, čo sme chceli. V hre bolo určite viac."

Podľa šéfa tímu Christiana Hornera doplatil Max na jazdu za Kimim Räikkonenom, ktorý nemal optimálne zahriate pneumatiky.

"Intermediálky sme bohužiaľ nevedeli dostať do takej správnej teploty, ako extrémne mokré gumy. Max bol skvelý v prvých dvoch častiach kvalifikácie, ale potom trčal pár kôl za Kimim. Nemohol si teda zahriať gumy ideálnym spôsobom," vysvetlil Horner.

"V poslednom kole stratil asi šesť desatín v siedmej zákrute. Strata pole position bola preto silným sklamaním. Stále má však dobrú pozíciu. Je však sklamaný, pretože počas celého víkendu dominoval a pole stratil v poslednej chvíli. V pretekoch sa môže stať všetko a čaká nás vzrušujúci štart."


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac