spravy.sk spravy.sk

Hamilton sa cítil ako na ľade
zdroj: TASR-AP

Hamilton sa cítil ako na ľade

Lewis Hamilton zažil v Istanbule novú skúsenosť. Jeho Mercedes nebol prvýkrát v tejto sezóne dominantným tímom kvalifikácie a do pretekov vyštartuje až zo šiestej pozície. Na víťazného Lanca Strolla pritom stratil 4,8 sekundy.

"Nemali sme žiadnu priľnavosť," vysvetlil líder šampionátu svoje problémy. Na istanbulskej trati sa šmýkal už v piatok a nezlepšilo sa to ani na vode. "Snažili sme sa z celých síl, ale rýchlejšie to nešlo. Trať bola jednoducho katastrofálna a bolo to, ako keby sme jazdili na ľade."

"Z istých dôvodov sa konkurentom darilo lepšie. Svoje pneumatiky dokázali zahriať lepšie a my sme sa trápili. Snažil som sa z celých síl. Nemal som šmyky a ani som neurobil nejaké chyby. Napriek tomu to vystačilo iba na takýto čas."

 Problémy Mercedesu podčiarklo aj deviate miesto kolegu Valtteriho Bottasa. Ak si chce Fín uchovať nádej na zisk majstrovského titulu, potrebuje získať v Turecku aspoň o osem bodov viac ako Hamilton. 

"Samozrejme, že chcem získať čo najlepší výsledok, ale teraz sa nesústredím na celkové poradie. Snažím sa odviesť čo možno najlepšiu prácu a netrápiť sa bodmi. Určite by som však rád oddialil Lewisovu korunováciu a urobím preto všetko," skonštatoval Bottas.


Kvalifikácia VC Turecka 2020 (16 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac