spravy.sk spravy.sk

Vettel ešte také podmienky nezažil
zdroj: TASR-AP

Vettel ešte také podmienky nezažil

Štvornásobný majster sveta Sebastian Vettel už toho preskákal počas svojej kariéry mnoho, no sobotňajšie podmienky v Istanbule šokovali aj jeho.

Nemec sa na klzkej trati trápil a hoci to vyzeralo v tréningoch nádejne, ani jeden z pilotov Ferrari sa napokon nedostal do Q3. Vettel bol dvanásty a jeho kolega Charles Leclerc až štrnásty.

"Niečo také som ešte nikdy predtým nezažil. Spomínam si na rok 2012, kedy sme jazdili v Austine na novučičkom asfalte. Prvé tréningy tam boli veľmi náročné. V podstate to bolo aj tentoraz zábavné, no problémom bolo zahriatie pneumatík. Tie nepracovali a auto sa potom šmýkalo."

"Celkovo to bola pre nás veľmi ťažká kvalifikácia. Sme sklamaní, že sme sa nedostali do tretej časti, pretože počas víkendu sme na to rýchlosť mali. Napokon to bolo iba o tom, kto mal grip a kto ho nemal. Tento asfalt je šmykľavý sám o sebe a ak nemáte správne zahriate pneumatiky, tak ste bez šance."

"Stačilo pár stupňov a situácia by bola iná. My sme však tých pár stupňov nenašli a boli sme preto na tej horšej strane. Zdalo sa mi, že gumy pre extrémne mokrú trať boli našou najväčšou slabinou. So zahrievaním pneumatík sa však trápime od úvodu sezóny. Niektoré novinky na aute túto oblasť trošku zlepšili, ale stále je tu veľký priestor pre zlepšenie," pokračoval Vettel.

Z pohľadu pretekov je skôr opatrný. "Uvidíme, čo sa stane. Bude to určite náročné a navyše štartujem zo špinavej strany. Rýchlosť auta je však určite lepšia, než na dvanáste miesto. Veľa napovedia podmienky na trati," dodal pilot Ferrari. 


Kvalifikácia VC Turecka 2020 (16 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac