spravy.sk spravy.sk

Leclerc to po..ral v poslednej zákrute
zdroj:

Leclerc to po..ral v poslednej zákrute

Charlesa Leclerca delilo od zisku tureckého pódia už iba pár stoviek metrov. V závere posledného kola sa však rozhodol zaútočiť na druhého Sergia Pereza. Manéver mu nevyšiel a to využil Sebastian Vettel.

Monačan mal pritom v pretekoch dobrú taktiku. Z mokrých pneumatík prezul na intermediálky už v siedmom kole a druhú zastávku absolvoval v 31. kole. Z dvanástej pozície na štarte sa postupne dostal na virtuálne pódium, no o to sa napokon pripravil on sám.

"Po.ral som to v poslednej zákrute," kajal sa v cieli Leclerc. "Nemám k tomu čo povedať. Videli ste posledné zákruty. Celkovo sa mi išlo výborne, ale ten záver som zmrvil. Konečné štvrté miesto je pre mňa sklamaním."

"Som nahnevaný sám na seba," pokračoval pilot Ferrari. "Cítim iba sklamanie. Veľmi ma potešil pohľad na naše postavenie po desiatich kolách. Naša rýchlosť bola v poriadku, veď v závere sme bojovali so súpermi, na ktorých sme strácali takmer 30 sekúnd. Nemôžem si však dovoliť takú chybu, akú som urobil v závere."

"V každom prípade gratulujem Sebovi k prvému pódiu sezóny. Zažil si naozaj ťažkú sezónu a som šťastný, že sa teraz dočkal zaslúženého výsledku.”


Leclerc nezabudol ani na gratuláciu Lewisovi Hamiltonovi. "Blahoželám mu. Bola to len otázka času, kedy ten titul spečatí. Zažíva parádnu sezónu a jeho výkony sú pôsobivé. Počas tohto víkendu sa očividne trápili. Hlavne v kvalifikácii. Nikto nečakal, že by mohol vyhrať. On to však dokázal."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac