spravy.sk spravy.sk

Vettelovi sa vrátil úsmev. Hamiltona vníma ako velikána tejto éry
zdroj: jäzva

Vettelovi sa vrátil úsmev. Hamiltona vníma ako velikána tejto éry

Sebastian Vettel má opäť dôvod na úsmev. Dlho to vyzeralo tak, že táto sezóna mu ponúkne iba samé trápenie, no zásluhou chybičky kolegu Charlesa Leclerca sa napokon v Turecku dočkal svojho prvého pódia od Mexika 2019.

Nemec mal v Istanbule skvalý štart, po ktorom sa dostal z druhej desiatky na štvrtú pozíciu. V závere jazdil na štvrtej pozícii, no v poslednom kole využil neúspešný útok Leclerca na Sergia Pereza.

"Boli to intenzívne a veľmi dlhé preteky. Ja som sa však bavil," objavil sa po dlhom čase úsmev na tvári Vettela. "Mal som naozaj dobré prvé kolo. Ocitol som sa na štvrtej pozícii a spokojný som bol aj po výmene mokrých gúm za prechodné. V úvode mi však trochu trvalo, kým som našiel opäť správnu rýchlosť."

"Posledné kolo bolo veľmi rušné a posun na pódium ma trochu prekvapil. Určite som však šťastný. Celkovo som si tieto preteky v náročných podmienkach užil," pokračoval rodák z Heppenheimu. "Videl som, že Charles útočí na Sergia. Ten sa očividne trápil s pneumatkami a súboj sa dal tušiť. Charles zaútočil, ale zablokovali sa mu kolesá a tak sa mi naskytla šanca. Dokonca som mal šancu predbehnúť aj Sergia. Videl som, že jeho gumy sú už zdevastované."

Hamilton a Vettel
jäzvaPočas pretekov sa Vettel pohrával s myšlienkou prezutia na suché gumy. "Chcel som to skúsiť už 20 kôl pred koncom, pretože pneumatiky som už mal zodraté a trať vysychala. Všetci sa však obávali očakávaného dažďa a preto si nikto neobul sliky. Osobne by som ta urobil rád a myslím si, že v takom prípade by som mal šancu na víťazstvo. Spokojný som však aj s pódiom."

Vettel zvýšil zásluhou tretieho miesta svoj bodový počet na 33 bodov a v priebežnom poradí je trinásty. V deň svojho pekného výsledku sa na pódiu stretol s iným veľkým šampiónom.

"Lewisovi blahoželám. Je určite najväčším pilotom našej éry a som rád, že som mohol byť na pódiu práve v deň prepisovania histórie. Samozrejme, že porovnávať jednotlivé éry je ťažké. Nemôžeme porovnávať Hamiltona s Fangiom, či Stirlingom Mossom. Nemalo by to ani význam. Isté je, že v našej ére je Lewis najlepší," zložil kompliment sedemnásobnému majstrovi sveta Vettel. "Pre mňa osobne bude najväčší vždy Michael Schumacher, ale Lewis ho v mnohých štatistikách prekonal a urobil všetko, čo sa od neho vyžadovalo. Tento výkon v Turecku bol dôkazom jeho kvalít. Vyhral preteky v náročných podmienkach z náročnej štartovacej pozície. Zaslúži s teda všetko, čo získal."


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac