spravy.sk spravy.sk

Binotto ostal doma - tím Ferrari konečne zažiaril
zdroj: TASR-AP

Binotto ostal doma - tím Ferrari konečne zažiaril

Boss tímu Ferrari Mattia Binotto sa prvýkrát v sezóne neobjavil počas pretekov priamo v boxovej uličke. VC Turecka sledoval zo základne a Scudéria zrazu dosiahla výborný výsledok v podobe zisku tretieho a štvrtého miesta.

Spojenie týchto faktov možno pre Binotta na prvý pohľad nevyzerá lichotivo, no on sám má zo získaného výsledku úprimnú radosť. 

"Veľmi ma teší hlavne výsledok Sebastiana," rozhovoril sa Binotto. "Zisk pódia bol pre neho veľmi dôležitý. Táto sezóna je totiž pre neho nesmierne náročná."

"Mám pocit, že sa v aute cíti konečne lepšie. Blíži sa síce záver sezóny, ale je to dobré znamenie. Odzrkadľujú to aj výkony. Mal výborný štart a jazdil veľmi vyrovnane a kvalitnou rýchlosťou. Výborne si postrážil pneumatiky a udržiaval si svoju pozíciu. Aj v poslednom kole dokázal šikovne využiť svoju šancu. A to je pre neho skvelé."

"Seb skončil tretí, tesne za Perezom. Mám naozaj úprimnú radosť aj za neho. Pred nami sú ešte tri preteky a verím, že ešte nepovedal posledné slovo."

Tím Ferrari dokázal v Istanbule vyťažiť z netradičných podmienok. "Ak ste v strede poľa na suchej trati, tak to máte veľmi ťažké. Na mokrej trati sa však môže všetko rýchlo meniť. Buď šťastie máte, alebo ho nemáte. Poradie sa však môže meniť oveľa výraznejšie ako v prípade suchej trate," dodal Binotto.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac