spravy.sk spravy.sk

Verstappen nebol spokojný s nastavením. Predné krídlo bolo posunuté o sedem stupňov
zdroj: TASR-AP

Verstappen nebol spokojný s nastavením. Predné krídlo bolo posunuté o sedem stupňov

Max Verstappen z Red Bullu prezradil, že počas VC Turecka jazdil s kompletne zle nastaveným predným krídlom. Aj to bol dôvod, pretože v Istanbule skončil až na šiestej pozícii.

Verstappen sa počas pretekov viditeľne trápil a predviedol aj niekoľko šmykov. Najvýraznejšie to bolo pri pokuse o predbiehací manéver na Sergia Pereza, po ktorom sa ocitol v hodinách.

"Ja som ho v tej chvíli ani nechcel predbiehať. Nebol to následok nejakej netrpezlivosti. Na tom mieste som ho totiž ani predbehnúť nemohol," vracia sa k pretekom pre holandský De Telegraaf Verstappen. "Chcel som sa len dostať do háku. Zrazu som však pocítil silnú nedotáčavosť. Po tom šmyku boli pre mňa preteky stratené. Uviazol som vo vláčiku a už som sa len trápil."

Príčinou problémov však malo byť aj nesprávne nastavenie auta. 

"V podstate bolo všetko zlé. Hlavne nastavenie predného krídla bolo úplne nesprávne. Na jednej strane bol uhol o sedem stupňov iný, než mal byť podľa plánu. A to je dosť. Inokedy ide o zmenu jedného či dvoch stupňov. Sedem je už ale dosť. Ako pilot som s tým veľa robiť nemohol," posťažoval sa Max.

Prakticky všetci piloti sa však zároveň sťažovali aj na extrémne šmykľavý asfalt. "Bolo to naozaj šialené. V kombinácii s nesprávne nastaveným krídlom sa s tým veľa robiť nedalo." 


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac