spravy.sk spravy.sk

Hulk čaká na rozhodnutie
zdroj: TASR-AP

Hulk čaká na rozhodnutie

Nemec Nico Hulkenberg absolvoval počas aktuálnej sezóny niekoľko záskokov v tíme Racing Point a svojimi pozitívnymi výkonmi sa pripomenul tímom v F1.

Mnohí fanúšikovia by privítali jeho návrat, no jemu samotnému neostáva nič iné, iba čakať. V prípade Hulkenberga sa hovorí hlavne o možnosti nahradiť Alexa Albona v tíme Red Bull Racing.

"Vo väčšine tímov sú už karty rozdané," uvedomuje si Nico. "Dostal som dve súťažné šance a snažil som sa ich využiť čo možno najlepšie. Nie som aktívnym členom F1, ale som samozrejme v kontakte s dôležitými ľuďmi. Nie je to však na každodennej a ani každotýždennej úrovni."

Hulkenberg dobre vie, že svoj osud nemá vo vlastných rukách. 

"Poznám svoju situáciu a beriem to teda pokojne a bez stresu. Ak bude záujem, tak som pripravený. Som v takom pohotovostnom režime," pousmial sa "Hulk". 

"Samozrejme, že by som sa chcel vrátiť. Som stále motivovaný a odhodlaný ukázať svoje kvality. Musím byť trpezlivý a počkať si na finálne rozhodnutia."

Hulkenberg získal počas svojich dvoch štartov desať bodov v priebežnom poradí šampionátu je na pätnástom mieste pred pilotmi Alfy Romeo, Haasu a Williamsu. 

"Táto sezóna ukázala, že nikdy neviete, kedy príde šanca. Iste, nemôžem čakať, že sa takéto možnosti objavia každý víkend. Bolo to však pre mňa potvrdenie toho, že sa musím stále udržiavať v požadovanej kondícii a byť pripravený na všetky možnosti," dodal Hulkenberg.

Odporúčame

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac